banner isbank

NEDEN SATRANÇ OYNUYORUM KONULU ŞİİR YARIŞMASI
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde düzenlenen "Neden Satranç Oynuyorum?" konulu yarışma sonuçlandı. Satrancı resim, şiir ve kompozisyon becerileri ile anlatan öğrencilerin eserlerinden ilk 10'u dereceye girdi.

Stratejik düşünebilen nesiller yetişmesi için satranç sporunun önemini vurgulamak ve gençlere satranç sevgisini aşılamak amacıyla başlatılan yarışma, Türkiye'nin her köşesindeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. Gençler, kendilerini en iyi ifade edebildikleri resim, kompozisyon ve şiir kategorilerinde bin 962 eser ortaya koydu.

Yarışma kapsamında, öğrenciler "Neden Satranç Oynuyorum" sorusuna bin 119 resim, 588 şiir, 255 kompozisyon ile cevap verdi. Yarışmaya katılan bin 962 eserden 90'ı seçilirken ilk 10'u dereceye girdi.

Bu yarışmaya ilimizden Şiir gönderen Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Sena Berra CANDAN kategorisinde ikinci olarak Tablet Bilgisayar,Ahşap Satranç Takımı ve Satranç Kitabı kazandı. Satranç Federasyonu tarafından İl Temsilciliğine gönderilen hediyeler İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin ÇETİNKAYA, Belediye Başkan Yardıncısı ve Federasyon Yönetim Kurulu üyesi Serdar BAŞGÜL, Okul Müdürü Yusuf GÖZÜAÇIK, İl Temsilcisi Şükrü ŞENER tarafından verildi.

      Yarışmamıza verilen destekler için okullarımıza, birbirinden yaratıcı ve renkli eserleri bize ulaştıran öğrencilerimize, satranç dünyasının ne kadar büyüleyici bir dünya olduğunu bir kez daha görmemizi sağlayan tüm emek verenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Dereceye giren şiir    : sena_beyza_candan