banner isbank

Satranç Haberleri

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Kutlu Olsun

tsf 15_temmuzMillî egemenliğimiz ve bütünlüğümüze kastedilen 15 Temmuz darbe girişiminin ve bu hainliğe milletçe karşı koyduğumuz günün üçüncü yıl dönümünü yaşıyoruz.

Darbecilere karşı kazanılan demokrasi zaferimizi “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” olarak andığımız bugünde; Cumhuriyetimize kast edenlerin hain planına karşı koyarak milleti, vatanı, bayrağı uğruna canını veren şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Burdur Gölü Uluslararası 5. Açık Satranç Turnuvası

burdur500kkBurdur Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu'nun birlikte düzenlediği Burdur Gölü Uluslararası 5. Açık Satranç Turnuvası 26-31 Ağustos 2019 tarihleri arasından Burdur Bahçeşehir Koleji Spor Salonunda gerçekleştirilecektir.
Kayıtlar Turnuva Sayfasından devam etmektedir.
  [Turnuva Sayfası]

2019 Türkiye Satranç Birinci Liginde İlimizi "Burdurspor Kulübü Derneği" Temsil ediyor.

1ligTürkiye Satranç Birinci Ligi 21 - 28 Temmuz 2019 tarihleri arasında Konya’da, Selçuklu Kongre Merkezi' gerçekleştirilecektir.Türkiye Satranç Birinci Liginde bu yıl ilimizi "Burdurspor Kulübü Derneği" temsil edecektir. 22 takımın yarışacağı turnuvada iyi bir sonuç bekliyoruz. Burdurspor Kulübü Başkanı Cantürk AKSÖZ'ü, kulübümüzün yönetici, antrenör ve sporcularına başarılar dileriz. Turnuva bilgileri http://birincilig.tsf.org.tr adresinden takip edilebilir.
1. LİG TAKIM LİSTESİ       1. LİG SPORCU LİSTESİ

Ayrıca 2019 Türkiye Külüpler Satranç Şampiyonasında hakem olarak görev yapacak NA Recep GÜLEK'e de başarılar diliyoruz.

Burdur Aday Hakem Kursu Tamamlandı.

fotok28-29-30 Haziran 2019 tarihlerinde, Gençlik Merkezi Zeka Oyunları Salonunda TSF Merkez Hakem Kurulu Üyesi Eğitim Görevlisi FA Mustafa İMAMOĞLU Aday Hakem Kurs eğitimde görev aldı.
Kursumuza 19 kursiyer katılmış olup Pazar günü yapılan sınavla sona erdi. Başarılı olan adaylarımız illerinde aday hakem olarak görev alabileceklerdir.
Sınav sonuçları için TIKLAYINIZ. 
FOTO GALERİ

BURDUR GÖLÜ ULUSLARARASI 5. AÇIK SATRANÇ TURNUVASI PROTOKOLÜ ONAYLANDI

imzakucuk2018-2019 Sezonu programı kapsamında yapılacak olan Burdur Gölü Uluslararası 5. Açık Satranç Turnuvası Protokolu 26 Haziran 2019 günü Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun ERCENGİZ ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gükız TULAY adına TSF Burdur İl Temsilcisi Orhan ALTIN tarafından onaylandı. Protokolde İl Hakem Kurulu ve İl Düzenleme Kurulu Üyelerimiz Şükrü ŞENER, Recep GÜLEK ve Yusuf AKSU hazır bulundular.
Burdur Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. İlimize Hayırlı olsun.