banner isbank

Turnuva Haberleri

2020 Türkiye Görme Engelliler Satranç Şampiyonası Başladı.

kkTürkiye Görme Engelliler Satranç Şampiyonası Antalya Side La Grande Resort Hotel'de 03-08 Şubat 2020 tarihlerinde yapılmaktadır.

Turnuvada ilimiz Ulusal Hakemi Gürbüz İŞ görev almış olup, sporculara başarılar, hakemimize başarılı görevler dileriz.

2020 Türkiye Kupası Sona Erdi.

2020 Türkiye Kupası 2 Şubat’ta düzenlenen ödül töreninin ardından sona erdi. Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Şampiyonaları’nın ardından 313 sporcunun kıyasıya mücadele verdiği Türkiye Kupası’nda FM Ataberk Eren birinci, FM Volkan Sevgi ikinci ve IM Mert Yılmazyerli üçüncü oldu. 

 Antalya Maritim Pine Beach Resort Hotel’de gerçekleştirilen 2020 Türkiye Kupası 70 ilden 313 sporcunun katılımları ile gerçekleşti. Türkiye Kupası’nda FM Ataberk Eren birinci, FM Volkan Sevgi ikinci, IM Mert Yılmazyerli üçüncü, FM Emirhan Tarlabaşı dördüncü, IM Melih Yurtseven beşinci, IM Deniz Özen altıncı, CM Doruk Karaoğlan yedinci, FM Yamaç Samani sekizinci, IM Ege Köksal dokuzuncu ve CM Halit Kaan Kesgin onuncu oldu. 7’den 77’ye Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcuların mücadele ettiği kupada dereceye girenlere ödül ve madalyaları takdim edildi.

Küçükler, Yıldızlar ve Türkiye Kupasında ilimizi temsil eden sporcularımıza, ailelerine, kulüplerimize ve yöneticilerine "Burdur Satranç Ailesi" olarak teşekkür ederiz.

İlimiz Sporcularının da Türkiye Kupasında önemli başarılar elde etmişlerdir.

En İyi Bayan Sporcumuz üçüncü;

WIM      ALEKSANYAN ÇADIR NELLI         2048     BURDUR           BURDURSPOR KULÜBÜ DERNEĞİ

2000-2199 Rating Aralığı sporcumuz ikinci;

PEKTAŞ YİĞİT   2155     ANKARA            BURDURSPOR KULÜBÜ DERNEĞİ


1599 Rating ve Altı sporcumuz birinci;

KARAKAYA MEHMET       1587     BURDUR           SERENLER SATRANÇ EĞİTİM KULÜBÜ

Sporcularımızı, kulüp ve yöneticilerini kutlarız.